7 grudnia specjalna projekcja Supernovej w Kinie Amok w Gliwicach. Po pokazie filmu, rozmowa z Marcinem Zarzecznym. Zapraszamy. Szczegóły: https://www.facebook.com/events/801090147003215/

WARSZAWA. LUTY 2015
Zarzeczny weźmie udział w zdjęciach do nowego serialu kryminalnego 'Uwikłani', będzie bohaterem jdngo odcinka. Wcieli się w postać przyjeciela głównego bohatera, kreowanego przez Marcina Bosaka. Pod koniec miesiąca, aktor rozpocznie zdjęcia  do filmu fabularnego-czarnej komedii gangsterskiej, gdzie zagra członka polskiej mafii-bodyguarda ojca mafii kreowanego przez Zbigniewa Zamachowskiego. 'No panic with a hint of histeria' jest produkcją polsko amerykańską, a film zrealizowany będzie w języku angielskim.

SZCZECIN. STYCZEŃ 2015
Zarzeczny od 1 stycznia stał się aktorem etatowym Teatru Polskiego w Szczecinie. Najbliższe wystawienia ‘Zwierzeń...’ będzie można zobaczyć w jednym z najważniejszych teatrów w Polsce, w Teatrze Współczesnym w Szczecinie 8 stycznia oraz 9 stycznia w Moryniu, a 25 w Wieprzu. 

IRAN/USA/POLSKA. GRUDZIEŃ 2014
‘Zwierzenia bezrobotnego aktora’ kontynuują karierę międzynarodową. Monodram został dwukrotnie zaprezentowany irańskiej widowni podczas Międzynarodowego Festiwalu Monologu Leev Theatre Group w Teheranie. 
Obszerne fragmenty monodramu zostały po raz pierwszy opublikowane w papierowym wydaniu magazynu ‘Thought Notebook’ w amerykańskim magazynie mającym siedzibę w Chicago. To trzecia amerykańska publikacja autorskiego tekstu Zarzecznego.
Monodram został wystawiony również w trzech miastach Zachodnipomorskiego: w Czaplinku, Kamieniu Pom. i Drawnie. 
Wystawienia w Iranie kończą II Międzynarodowe Tournee Bezrobotnego Aktora. 

USA/FRANCJA. LISTOPAD 2014
Druga internetowa publikacja fragmentów tekstu ‘Zwierzeń bezrobotnego aktora’ na stronie internetowej amerykańskiego magazynu ‘The Insomniac Propagandist’/Chicago. Zarzeczny bierze udział we francuskim tournee ‘Reqiuemaszyny’ Marty Górnickiej.


USA. PAŹDZIERNIK 2014
Pierwsza internetowa publikacja fragmentów ‘Zwierzeń bezrobotnego aktora’ na stronie amerykańskiego magazynu ‘Thought Notebook’/Chicago. To pierwsza publikacja tekstu Zarzecznego. A monodram został wystawiony w Teatrze Rozrywki w Chorzowie oraz w Katowicach na urodzinach Inqubatora Teatralnego.

ŚLĄSK. WRZESIEŃ 2014
Zarzeczny spędził kilka dni na planie zdjęciowym do filmu familijnego ‘Klub włóczykijów’ w reżyserii Tomka Szafrańskiego.

ISLANDIA. SIERPIEŃ 2014
 23 sierpnia odbyła się premiera wersji angielskiej ‘Zwierzeń bezrobotnego aktora’ w Teatrze Narodowym w Reykjaviku. 'Jobless actor confessions'-przekład Patrycja Trzoch.

POLSKA. Zarzeczny bohaterem artukułu "Aktorzy bez sceny', opowiada o sukcesie autorskiego monodramu pt.'Zwierzenia bezrobotnego aktora'. Artykuł wydany 25 VIII w tygodniku WPROST. 


WIELKA BRYTANIA. SIERPIEŃ 2014
LONDYN. Zarzeczny otrzymał zaproszenie od OSO Arts Centre, gdzie 8 X wystawi swój monoakt ‘Zwierzenia bezrobotnego aktora’.  

USA. LIPIEC 2014
Zarzeczny otrzymał informację, że obszerne fragmenty sztuki jego autorstwa pt.‘Zwierzenia bezrobotnego aktora’/’Jobless actor’s confessions’ zostaną opublikowane w Thought Notebook-magazynie zajmującym się współczesną literaturą. Magazyn wydawany jest w Chicago. Publikacja w grudniu.

POLSKA. LIPIEC 2014
Trwa Tournee Bezrobotnego Aktora. 54 spektakl został wystawiony w Olecku.

ISLANDIA. CZERWIEC 2014
‘Zwierzenia bezrobotnego aktora’ zakwalifikowały się do udziału w największym festiwalu artystycznym Islandii MenningarNótt. Zarzeczny zagra swój monodram w wersji anglojęzycznej 23 sierpnia w Reykjaviku .

WENEZUELA. MAJ 2014
‘Zwierzenia bezrobotnego aktora’ zakwalifikowały się do udziału w International Theatre Festival EAST w wenezuelskiej Barcelonie.

WARSZAWA. KWIECIEŃ 2014 
Aktor wygrał casting do reklamy Keno Lotto w reżyserii Xawerego Żuławskiego. Zdjęcia odbyły się w kwietniu.

TOURNEE BEZROBOTNEGO AKTORA, czyli gdzie w najbliższym czasie można zobaczyć "Zwierzenia bezrobotnego aktora"
23 sierpnia, KATOWICE, Teatr Śląski,
29 sierpnia, WARSZAWA, Teatr Druga Strefa,
31 sierpnia, KATOWICE, Teatr Śląski,
7 września, GOLENIÓW, 
19 września, WARSZAWA, Teatr Druga Strefa,
21 września, ŁÓDŹ, Teatr Mały,
23 września, WARSZAWA, Teatr Druga Strefa,
26 września, KATOWICE, Old Times Garage,
19, 20 października, KRAKÓW, Teatr Łaźnia Nowa,
październik, ZABRZE, Teatr Nowy w ramach Festiwalu Współczesnej Dramaturgii Rzeczywistość Przedstawiona
październik, ZABRZE, Teatr Nowy w ramach Festiwalu Współczesnej Dramaturgii Rzeczywistość Przedstawiona
szczegóły
facebook.com/ZwierzeniaBezrobotnegoAktora

Luty 2013
Zarzeczny napisał pierwsza sztukę "Zwierzenia bezrobotnego aktora" i promuje ja organizujac otwarte próby tekstu w Warszawie (Akademia Teatralna, Śródmiejski Dom Kultury) oraz Katowicach (Teatr Ślaski).
www.facebook.com/ZwierzeniaBezrobotnegoAktora 

Listopad 2012
Aktor zagrał głóną rolę w krótkim metrażu z którego powstaną etiuda oraz film promujący najnowszą powieść "Skazaniec" Krzysztofa Spadło. Zdjęcia odbyły się w Zakładzie Karnym we Wronkach.

Październik 2012
Zarzeczny wygrał casting do nowego projektu teatralnego Marty Górnickiej "Broniewski. Requiem". Premiera pod koniec stycznia 2013 w Instytucie Teatralnym.

Wrzesień 2012
"Jeppe" entuzjastycznie odebrany podczas Międzynarodowego Festiwalu Monodramów Sam na Javisku w Słowacji.

Sierpień 2012
Mondram Zarzecznego "Jeppe" został wystawiony w Sopocie w Dworku Sierakowskich.

Lipiec 2012
Zarzeczny otrzymał główną rolę w "Bez paniki. Z odrobiną histerii" w reżyserii Tomasza Szafrańskiego. Zdjęcia ruszają w styczniu 2013 roku.

Czerwiec 2012
Zarzeczny został zaproszony do udziału w przedstawieniu muzycznym "A to Polska właśnie..." , którego premiera przewidziana jest na koniec września. W listopadzie spektakl zostanie wystawiony w Nowym Jorku, Chicago  i Montrealu, a w przyszłym roku w Pekinie.
Zarzeczny rozpoczął również pracę nad nowym monodramem "Zwierzenia bezrobotnego aktora" w reżyserii Natalii Sołtysik we współpracy dramaturgicznej z Adą Konieczny. Premiera planowana jest na jesień bieżącego roku.

Maj  2012
Ukazała się kolejna recenzja  monodramu "Jeppe". Zapraszamy do lektury:
http://dlalejdis.pl/artykuly/mini_spektakl_o_maxi_sprawach

Kwiecień 2012
Monodram "Jeppe" Zarzecznego otrzymał kolejne zaproszenie na festiwal - tym razem  jest to Festival "Celebrating Cultural Diversity" 2012 w Mozambiku planowany na czerwiec br. Także w czerwcu odbędą się inne międzynarodowe festiwale, na które monodram Zarzecznego został zaproszony -  MegaFon w niemieckim Bochum oraz Actors of Europe w macedońskiej Bitoli.

Marzec 2012
Aktor właśnie wrócił z Międzynarodowego Festiwalu Monodramów w Budapeszcie, gdzie zagrał monodram "Jeppe", który został świetnie przyjęty przez węgierskich krytyków.
Aktor niedawno zakończył zdjęcia do "OBERLANGEN - HISTORIA PRAWDZIWA" w reżyserii Gośki Bramy oraz do "UKŁADU ZAMKNIĘTEGO" w reż. 
R.Bugajskiego. Film opowiada historię trzech polskich 
przedsiębiorców, którzy w wyniku nieuczciwego działania fiskusa i 
wymiaru sprawiedliwości zostają bezprawnie pozbawieni majątków i 
dorobku zawodowego. Marcin wcielił się w rolę jednego z głównych 
bohaterów tej historii – Kamińskiego w młodości.  W rolach głównych zobaczymy jeszcze 
J.Gajosa, K.Kaczora, P.Sadowskiego. 
Aktora będzie można także zobaczyć w najbliższym czasie w "Lewych interesach" (gdzie gra jedną z głównych ról) w reżyserii Jerzego Bończaka m.in. w Poznaniu, Szczecinie i Kaliszu.  

22 listopada do kin wchodzi SUPERNOVA  reż. Bartosza Kruhlika, w której jedną z głównych ról zagrał Marcin Zarzeczny

 

13 grudnia do kin wchodzi "Serce do walki" w reż. Kacpra Anuszewskiego w którym Zarzecznego możecie również zobaczyć w jednej z głównych ról.

Aktualności