Bartosz Kruhlik

Marcin Zarzeczny, Supernova, Kruhlik, aktor, polish actor, eastern european actor

MARCIN ZARZECZNY /  

główna rola męska (ex aequo)(rola: Michał Matys)

Pierwszy z trzech tenorów naszej kosmicznej orkiestry. Marcin wszedł do obsady jako ostatni, ale wcale nie został w tyle. Swoim niezwykłym ekranowym magnetyzmem i siłą charakteru, stworzył trójwymiarową postać człowieka, który mierzy się z prywatnym końcem świata. Ilość niuansów, którymi Marcin obdarzył swojego bohatera jest tak duża, że starczyłaby na kilka postaci. Wielka kreacja, którą będziecie mogli podziwiać w kinach już od 22 listopada 2019r.

SUPERNOVA

Trzech mężczyzn, jedno miejsce, jeden dzień i jedno zdarzenie, które zmieni ich losy. Oto polityk, który chce wygrać wybory; policjant, pragnący dotrwać spokojnie do emerytury; i mieszkaniec polskiej wsi, który ma rodzinę na utrzymaniu. Nieszczęśliwy wypadek pociąga za sobą lawinę konsekwencji. Ludzie postawieni w sytuacji granicznej – a także widzowie – staną przed pytaniem o rolę przypadku i przeznaczenia w życiu każdego z nas.

Fragmenty recenzji

 

“(...) Marek Braun, Marcin Hycnar, Marcin Zarzeczny, Agnieszka Skibicka. Wierzcie mi państwo, że są to wybitne kreacje, wybitne role. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby to pośród nich szukać kandydatów donagród aktorskich w Gdyni”.

Tomasz Raczek// Videorecenzja “Supernova” https://www.youtube.com/watch?v=wITAH3XXygg

 

“Wspaniali są również Marcin Zarzeczny w roli zapijaczonej ofiary własnej bezradności (...)”

Łukasz Maciejewski// Onet Film

 

Subiektywne nagrody Przemysława Guldy

"W kategorii „faceci na skraju załamania nerwowego” (kategoria „faceci na zakręcie” nie byłaby do końca adekwatna, bo film dzieje się jednak na prostej drodze) wspólną nagrodę dostaje główna część obsady filmu „Supernova”: Marek Braun, Marcin Hycnar i Marcin Zarzeczny."

Przemek Gulda// Gazeta Wyborcza

 

Subiektywne nagrody Piotra Wyszomirskiego:

Drugoplanowa rola męska: Peter Sarsgaard – „Obywatel Jones” oraz Marcin Zarzeczny – „Supernova” i Jerzy Bończak – „Pan T.”

Piotr Wyszomirski// Gazeta Świętojańska